Výstavba pasivních domů

Název pasivní dům vychází z principu využívání pasivních tepelných zisků v budově. Jsou to vnější zisky ze slunečního záření procházejícího okny a zisky vnitřní – teplo vyzařované lidmi a spotřebiči. Díky kvalitní izolaci a dalším prvkům tyto zisky „neutíkají ven“ a po většinu roku postačují k zajištění příjemné teploty v místnostech. Vše dohromady zvyšuje kvalitu bydlení a hodnotu nemovitosti.
Jakým způsobem je toho dosaženo? Lidé si často myslí, že pasivní dům je příliš složitý. Naopak, koncepce pasivního domu je velmi jednoduchá. Jde o to nepustit skoro žádné teplo ven a přitom co nejefektivněji využít tepelné zisky, které jsou k dispozici. Tím lze dosáhnout výrazného snížení výkonu zdroje tepla. Jednoduše řečeno, malé tepelné ztráty pasivního domu lze pokrýt prakticky čímkoliv.
 
Radikální snížení potřeby tepla na vytápění u pasivních domů by nebylo možné bez mimořádně kvalitního zateplení bez tepelných mostů. V době vzrůstajících nároků na kvalitu bydlení přinášejí precizně izolované konstrukce na rozdíl od běžných staveb s chladnějšími vnitřními povrchy výtečnou tepelnou pohodu prostředí. Okna s izolovanými rámy a trojitým zasklením jsou v pasivním domě jakýmsi „radiátorem“, který se výrazně podílí na vytápění domácnosti.
Vzduchotěsnost je jednou z dalších hlavních podmínek pasivního domu. Kontroluje se v průběhu výstavby tlakovou zkouškou, tzv. Blower-door testem, což je také určitou zárukou kvality provedení stavby.
 

 

Novinky

26.05.2014 12:09
Rádi bychom Vám poděkovali za návštěvu akce JAK SE STAVÍ DŘEVOSTAVBA..., která se konala ve dnech 17-18.5.2014 v Předboji na Praze- Východ. Potěšil nás velký zájem o tuto akci a věříme, že jste získali potřebné informace ohledně výstavby, materiálů a technologií. Další akce je naplánována na...
07.02.2014 12:08
Děkujeme za návštěvu našeho stánku na výstavě Dřevostavby 2014. Potěšil nás velký zájem o naší expozici a věříme, že Vaše a naše nápady budeme moci realizovat společně. Těšíme se na spolupráci a společná setkání.